Az esperesi teendők, a zsinati elnökségi tagság, az esperesi szakkollégiumok látogatása rendszeres elfoglaltságot jelentett. Helyettesítési szolgálatot végeztünk Oroszlányban, Bakonyszombathelyen valamint több alkalommal a Mór-Pusztavámi és a Csákvár- Csabdi-Bicske gyülekezeteiben. Szolgálatainkat igyekeztünk időnkhöz és erőnkhöz mérten lelkiismeretesen végezni. Nehézségeink sokszor az idővel voltak. A fűtéskorszerűsítés munkálatai szinte állandó jelenlétet igényeltek a megvalósítás szakaszában. Előre nem várt többletmunkát jelentett a pályázat dokumentálása és adminisztrálása, amely szintén sok energiát és időt emésztett fel. Így valamennyivel kevesebb energiánk maradt a gyülekezet tagjainak látogatására és pásztorolására. A jövőben szeretnénk erre nagyobb hangsúlyt fektetni. Örömmel vesszük, ha a testvérek hívnak bennünket a személyes találkozásra. Ha szólnak és jelzik, hogy kik a betegek, akik várják a lelki vigasztalást.

A Súri gyülekezet létszáma: 380 fő. A választói névjegyzékben szereplők száma: 290 fő. 2009. évben 9 testvérünket kísértük el a feltámadás reménységében utolsó földi útjára, 2-en részesültek a keresztség szentségében, 1 pár kérte közös életükre Isten áldását, 6-an erősítették meg hitüket a konfirmáció során. A Súri gyülekezetben a szolgálati napló szerint az év során 14 alkalommal végeztek a lelkészek látogatási szolgálatot. A kazuális szolgálatok kapcsán pedig 12 alkalommal történt beszélgetés a családokkal.

**Egyéb istentiszteleti szolgálatok, rendszeres alkalmak.**

Súron ősztől keddi napokon Nagy Gábor hatodéves gyakornok tartott bibliaórát. Havonta családi istentiszteletre hívtuk a gyülekezet apraját és nagyját.

Ökumenikus alkalmak gyülekezeteinkben: Az ökumenikus imahéten 3 napon át Súron, és 6 napon, Bakonycsernyén és Csetényben szolgáltak a különböző felekezetek lelkipásztorai.

Táborok, kirándulások:

Március 27-28-án gyülekezeti kirándulásra indultunk Barcsra. Útközben megtekintettük Kaposvár belvárosát és a Szigetvári Szulejmán emlékművet. Barcson, lelkésznőnk egykori gyülekezetében közös istentiszteleten vettünk részt a vendéglátóinkkal. Kellemes kikapcsolódást jelentett a város gyógyfürdőjében eltöltött idő, valamint az esti beszélgetés a kollégiumi szálláshelyünkön.

A nagyhéten április 6-9-ig konfirmációs táborba indultunk Sopronba 18 konfirmandussal. Győrben megtekintettük az evangélikus nevezetességeket, püspöki hivatalt, Öreg templomot és a köréje épült iskolákat. A Sopronban eltöltött pár nap pedig, azóta is felejthetetlen emlékként él a konfirmandusok szívében.

Május 3-án Teológus nap volt gyülekezeteinkben. Dr. Szentpéteri Péter teológiai professzor vezetésével egy csendes hétvére érkeztek Súrra a teológusok. Vasárnap pedig segítettek a szolgálatok ellátásában Móron és Pusztavámon, valamint kirándultak a kisgyóni erdőkben.

Május 8-án egyházmegyei felügyelő találkozó volt Súron.

Pünkösdhétfőn a két gyülekezet küldöttsége egyházmegyei csendesnapon vett részt Tordason.

Nagy örömünkre szolgált, hogy a nagyvelegi hittantáborba az idén is sok csernyei és súri fiatal jött el. Akik ott voltak gyarapodhattak bibliaismereti tudásban, tanulhattak gyertyát önteni, számháborúzhattak és a reggeli és esti áhítatokon átélhették Isten szeretetét.

GAS szószék-csere volt gyülekezetünkben. Kapi Zoltán Mór-Pusztavámi lelkész szolgált ez alaklommal a Súri és a Bakonycsernyei gyülekezetekben.

A lelkészek nyári szabadsága alatt Szentpétery Péter, Mészáros Tamás valamint Sterczel Rita teológushallgató szolgáltak a gyülekezetben.

Szeptembertől Nagy Gábor lelkészgyakornok, (hatodéves teológushallgató) kezdte meg gyakorlati évét a súri és a bakonycsernyei gyülekezetekben. Közöttünk végzett szolgálatát, gyülekezeteink, és szolgálatát segítő mentor lelkészek nagy örömére végzi.

Az ősztől megkezdődtek a hittanórák az általános iskolában valamint a gyülekezetben. Október 11-én hálaadó istentisztelet keretében iktatta be Ittzés János püspök úr Szarka Éva lelkészt a gyülekezet másodlelkészi állásába. Az ünnepélyes alkalmon a meghívott lelkészek Isten áldását kérték a beiktatott lelkész szolgálatára. A meghitt ünnepséget közgyőlés, majd ezt követıen szeretetvendégség követte. Súron decemberben a többi keresztyén felekezetekkel részt vehettünk az Arany János Általános Iskola felújítási munkáit lezáró ünnepélyes rendezvényen, ahol Isten áldását közvetítettük az intézmény tanulói és dolgozói felé.

Mindkét községben részt vettünk az ádventi gyertyagyújtás alkalmain. Bakonycsernyén egy, Súron két alkalommal képviseltettük magunkat, s szolgáltunk Isten dicsőségére és embertársaink javára.

Mindezeket összefoglalva megköszönjük Istennek ezt az évet, amelyben adott mindnyájunknak elég erőt, munkánk során kitartást és türelmet, hitet és bátorságot ahhoz, hogy mindezeket megcselekedjük. Köszönjük a gyülekezetekben tisztséget vállaló testvérek szolgálatát.

Végezetül megköszönünk minden imádságot, lelki és fizikai munkát, adományaikat egyházfenntartási járulékokat, és kérjük jelentésünk elfogadását.

Szarka Éva, Szarka István lelkészek