** A kazuális szolgálatok számokban **

• Keresztelő: - Temetések: - Esküvő: - Családlátogatás:

A látogatások száma csekély javulást mutat az előző évekhez képest. Ami még a számok növekedésénél is fontosabb talán, hogy e családlátogatások során eljutottunk a Bakonycsernye területén kívül eső bodajki és a mecsértelepi szórványainkba is. A statisztika szép eredményeit némiképpen rontja, hogy több alkalommal ugyanazon családokat látogattuk meg. Minden bizonnyal sok olyan család is lenne, akik igényelnék a látogatást, de még nem jutottunk el hozzájuk. Minden alkalommal hálás vagyok, ha jelzik számunkra a látogatási igényt, akár kórházi beteglátogatásról, akár családlátogatásról van szó. A látogatásaink számának radikális emelését sajnos nem tudom ígérni. Ennek határt szabnak az esti gyülekezeti alkalmaink, a téli időben hetente három bibliaóra és a két énekkari próba, a családok többsége szintúgy csak este ér rá. Természetesen nem csak a mi látogatásainkat kell megemlíteni, tudom gyülekezetünk területén több krisztusi lelkülettel megáldott, Testvér él, akik a bibliai tanítás szerint, többnyire párosával végzik a látogatási szolgálatot.

**Kórházlátogatások **

Több kórházban (Mór, Csákvár, Székesfehérvár) végeztünk látogatásokat. 13 személyt kerestünk fel az év folyamán. Az év végi, szokásos karácsonyi látogatásunk előkészülete során gyülekezeti ifjúságukkal készítettük el a csomagokat, többen az igés lapok elkészítésében is segítettek. Ez alkalom során több mint nyolcvan főhöz jutottunk el, négy kórházi osztályon tartottunk rövid igemagyarázatot, két helyen úrvacsorával is élt (6 fő).

**Az istentiszteleti életről**

Vasárnapi és ünnepi istentisztelet 115 alkalommal ünnepeltünk együtt, a nagyünnepeket nem számítva, gyülekezeti lélekszámunk 10%-ának látogatottságában

**Ökumenikus alkalmak gyülekezetünkben és az országos egyházunk küldetésében **

Az ökumenikus imahéten református, katolikus, pünkösdi, baptista, őskeresztyén imaházakban, templomokban szolgáltunk, a nyolc nap alatt: Súron, Bakonycsernyén és Csetényben, összesen 9 alkalommal. Női missziói imanap és szeretetvendégség március 22-én. Részvétel az Evangelischer Bund (Evangélikus Szövetség) tavaszi bécsi és az őszi rastedei gyűlésein. Augusztus 20-án Szilsárkányban ökumenikus istentisztelet, zászló és címer megáldásán vettem részt.

**Előadások**

Örömünkre a készülőben lévő súri gyülekezeti termünkben is halhattunk két remek előadást, az istentiszteletek liturgiájának változásaival kapcsolatban Fehér Károly nyugalmazott lelkész-esperestől és Hittudományi Egyetemünk rektorától, Dr. Szabó Lajostól, aki a hétköznapjainkon is megszólaló ige szerepéről beszélt, szintén a Biblia évének összefüggésében.