A lelkészi Jelentés rövidített változata (súriakra vonatkozó rész)

*"Könyörögtem érted, hogy el ne fogyatkozzék a hited"* Lk 22,32

Isten igéjének 2005. évre szóló útmutatása, vigasztaló és egyben segítő gondolata is volt elmúlt évi lelkészi szolgálatunknak. Vigasztalást jelentett, mert megerősített, hogy abban a szolgálatban, amelyre elhívott bennünket nem vagyunk egyedül. Hitünk – melynek segítségével a ránk bízott munkaterületeken sikerek és kudarcok között szolgálhatunk, – nem fogyatkozik meg, mert egyházunk Ura, megtartja, sőt növelni is képes azt. E bátorítás erősíteni képes lelkészt és pásztoroltat egyaránt. S mivel reformátori tanításunk a gyülekezeti szolgálatban ellátása során nem tesz lényeges különbséget lelkész és gyülekezeti tag között (mindenki egyformán pap a maga családjában, munkahelyén gyülekezetében) ezért igénk szolgálatainkat is segítő gondolat. Nem a mi ügyetlenségünkből, érdektelenségünkből vagy akár közönyünkből adódtak kudarcaink. Egyházunk Ura, ennyire találta érdemesnek megáldani közös szolgálatunkat. Így hallgatta meg imádságainkat. Másrészről igénk abban is segít, hogy elért eredményeink láttán ne essünk az elbizakodottság és a gőg csapdájába. A sikereket ezért nem rátermettségünknek, hanem Krisztus meghallgatott imádságainak tekintsük. Kérem így hallgassuk, meg az elmúlt év statisztikai számait és így emlékezzünk vissza az elmúlt év elvégzett szolgálataira.

Súri gyülekezet létszáma: 426 fő Választói névjegyzékben szereplők létszáma: 336 fő 6 testvért a feltámadás reménységével kísértünk utolsó földi útjára. 3 gyermek részesült a keresztség szentségében 1 pár kérte közös életükre Isten áldását, 11 fő gyermekként konfirmált, azaz megerősítette Krisztusba vetett hitét. Súron 27 családlátogatás volt ebből egy alkalommal a tatabányai öregotthonban úrvacsorás istentisztelet Szabados Pálnál. A keresztelési temetési szolgálatokat előkészítő beszélgetéseken kívül beszélgetések 4 alkalommal

További egyéb szolgálatokról:

Az ökumenikus imahét: református, katolikus, pünkösdi, baptista, őskeresztyén imaházakban, templomokban szolgáltunk, a nyolc nap alatt: Súron, Bakonycsernyén és Csetényben, összesen 10 alkalommal. Az Ökumenikus Tanulmányi Központ kiküldetésében a szektákkal kapcsolatos konferencián vettem részt. Az előadások anyagának egy részét újságcikkekben valamint egyházmegyénk lelkészi kara előtt megtartott előadás során bemutattam. Táborok, kirándulások, testvér-gyülekezeti kapcsolatok: Konfirmandus táborunk, mely Sopronban volt, változatlan népszerűségnek örvend. Mintegy 30 fővel és három segítővel vettünk részt benne. Bakonycsernyei gyermekeink körében a hagyományos nagyvelegi hittantáborunkat viszonylag csekély érdeklődés övezte. A táborral kapcsolatos kritikai észrevételeket köszönöm. Szeretetvendégségek és egyéb rendezvényeink A költészet napja Súron az új gyülekezeti házunkban került megtartásra. Július 7.-én az erdélyi Ótelekre vittünk árvízi segélyt. 100 000 forintot Ft és egy kisbusznyi ruhát és élelmet a két gyülekezetünk adományaként. Keressétek az Urat! Címmel, ádventi evangelizációnkon gyülekezetünk volt lelkésze, Zászkaliczky Péter szolgált mindkét gyülekezetünkben.

Bakonycsernye-Súr, 2006. február 25.