2005. Nagyveleg

Újból nagy sikere volt a Fejér-Komárom Egyházkerületi Belmissziós központban szervezett tábornak. A 70 fő gyermekre 10 felnőtt felügyelt Nagyvelegen. A tábor legfiatalabb tagja óvodás a legidősebbek 8. osztályos volt. A résztvevők Nagyalásony, Dabrony, Nemesszalók, Kerta, Bakonyszombathely, Súr egyházak fiataljaiból tevődtek össze. Nagyon jó barátságok kötődtek a táborban, éveken keresztül leveleznek egymással a gyermekek. Szomorú vagyok, hogy Bakonycsernyéről egy jelentkező sem akadt, nyilatkozta Szarka István lelkész. Ugyanakkor nagy boldogság tölt el, mert a súri gyülekezetből töretlen lelkesedéssel és létszámmal jönnek a gyermekek. Az itt megjelent fiatalok kicsi, de nagyon összetartó szórványokból jelentek meg, és itt megtapasztalják az összetartó erőt. A pár fős hittanosok itt sokan vannak, tömegélményben van részük és megtanulják, hogy nekünk evangélikusoknak össze kell tartanunk. Napközben nagyon sok tanítást kapnak a bibliából.

**Egy kicsit katonás a rend !** Reggel 7 órakor van ébresztő, reggeli torna után áhítat. Reggelizünk, majd utána körletrend ellenőrzés- értékelés és pontozás következik. 9.30 - 10.00 óráig biblia olvasás. A hét témája volt : Tanulságtevők és az apostolok cselekedetei. Délutáni programokat a kézműves, kézügyességi foglalkozások , valamint a személyes beszélgetések hatják át. A tábor költségtérítése 8,000 Ft./fő egy hétre. Ez az összeg napi 3-4 étkezést takart, valamint a képzőművészeti foglalkozások költségeit, utaztatásokat, és a tiszteletdíj összegét, amennyiben valaki igényt tartott rá. A súri egyházközség 20,000 Ft. összeggel támogatta a tábor költségeit.

2004. Nagyveleg
2006. Nagyveleg

Belmissziós Központ Nagyveleg
Készülnek az agyagtárgyak
Dolgoznak a szorgos kezek
Gondban a bizottság
Elkészült művek
Sátorrend ellenőrzés
Súriak
Kép a tábor életéből
Vajon mennyi pontot ér a rend.