Frissítve : 2016. 10. 08.

Egyházmegyei felügyelői konferencia Március 1-én pénteken 17 órától hívta össze találkozásra Molnár István újonnan megválasztott egyházmegyei felügyelő úr az egyházmegye gyülekezeteinek felügyelőit, másodfelügyelőit. Az együttlét során alkalom nyílt arra, hogy áttekintsék a gyülekezetek helyzetét, megismerkedhessenek egymással az új ciklusra megválasztott felügyelők. Az alkalmon részt vett Szarka István esperes úr aki áhítattal szolgált a megjelenteknek, majd Molnár István felügyelő úr köszöntötte a megjelenteket és ismertette a jövőre vonatkozó elképzeléseit. Az alkalmon lehetőség nyílt kö- tetlen beszélgetésre, testvéri kapcsolatok elmélyítésére. A megjelent testvérek örömmel fogadták a súri gyülekezet vendégszeretetét.

-2013. 02. 11. Ülésezett a presbitérium. Számvevőszéki beszámoló után a presbitérium elfogadta a 2012.évi pénzügyi zárszámadást. Második napirendként tárgyalásra került a 2013.évi költségvetési tervezet. Templombelső felújítási pályázathoz hiánypótlási kérelem érkezett gyülekezetünkhöz, ami sejtetni engedi, hogy a pályázatunk az elbírálás folyamán nyertes lesz. Az mindenesetre eredménynek számít, hogy az illetékesek foglalkoznak a mi pályázatunkkal. A belső felújítási költség eléri a 29 millió forintot. Temető gondnoka elkészítette a temető rendeletet, melye a presbitérium megtárgyalt, elfogadott.

-2012.október 10.-én ülésezett a presbitérium. Elsődleges napirenden szerepelt a Megyei Felügyelő választás. Mint tudjuk Mészáros Tamás ez év tavaszán megválasztott Megyei Felügyelő az Egyházkerület felügyelője lett, így a megyeiről lemondott. A presbitérium egybehangzó igen szavazattal a súri felügyelőt, Molnár Istvánt javasolta a Fejér-Komáromi Egyházmegye felügyelőjének. A beérkezett jelöltek megválasztása a súri gyülekezeti teremben a Megyei Közgyűlés dönti majd el. Szarka István esperes Úr tájékoztatása szerint, Molnár István lett a szavazatok alapján a Fejér-Komáromi Egyházmegye Felügyelője.

Finn kapcsoplat lett frissítve, két link található, mely videó felvételhez navigál.

-2012. 03. 04. Délelőtti istentisztelet után közgyűlést tartot az Evangélikus Gyülekezetünk. Közgyűlés napirendi pontja a soron következő tisztségviselők és presbiterek választása volt. Névsor a "presbiterek" oldalon található.

-2012. január 07.-én ülésezett a számvevőszék. A vizsgálat során hiányosságot, hibát nem talált, a pénzfelhasználás terén azonban átgondoltabb költekezést javasolt. -2012. január 16.-án a jelentést a presbitérium megtárgyalta és elfogadta.

Az oldal alján található linkre is klikkelj. A linkelt oldal a helyi kábeltévé adásaiban vetített felvételek találhatók

Súri Evangélikus Egyház Lelkészi Hivatalának új telefonszáma: -06 34/375-251